Kayın Kereste Fiyatları - Güncel Kereste Fiyatları - Met A.Ş. - Kereste Fiyatları 2015 ukrayna kereste, ukrayna kereste fabrikası, ekstra kayın tomrukları, kerestenin nem miktarı, işlenmiş kereste, meşe dışbudak, temiz kızıl kayın, kereste fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

Kayın Kereste Fiyatları

Ukraynada bulunan fabrikamızda ürettiğimiz kayın keresteler ukrayna ormanlarından temin ettiğimiz kayın ağaçlarından mamül haline getirilmektedir. Ekstra kayın tomruklardan ürettiğimiz kayın keresteler talebe göre buharlama ve kurutma işlemlerinden geçirilerek tüm dünyaya ihracatı yapılmaktadır.

Kayın kereste açık renkli ve yeknesak gözeneklidir, oldukça sert ve çizilmeye karşı dayanıklı bir türdür. Görsel olarak bakıldığında Kayın kereste işlenerek sayısız tasarımla iyi uyum sağlayan bir üründür. Kayın kerestenin mukavemetinin daha da artırılması için buharlama işleminden geçirilmelidir.

Buharlamada amaç kerestenin olası böcek ve mantar erozyonunu önlemek ve içerdiği nem oranını kerestenin her yerinde eşit olarak dağıtmaktır. Buharlamadan sonra Kayın kereste kalınlığa göre belirlenen sürelerde fırınlanır ve bu sayede kerestenin nem miktarı eşit dağılmış ve çatlamara, dönmelere karşı önlem alınmış olur. Buharlama sonrası Kayın kereste ile ilgili bir diğer değişimde rengindeki kızıllaşmadır. Buharlama zamanının uzunluğuna bağlı olarak, açık pembe renkli Kayın kereste daha dolgun bir kırmızıya doğru renk alır. Bu renklenmenin nedeni ağacın doğal olarak içinde bulunan renklerin değişime uğramasıdır. Ayrıca bu renklenme her noktaya eşit ve kalıcı olarak dağılması sebebiyle lifler arasındaki renk farklılıkları giderilir.

 

Etiketler: ukrayna kereste ukrayna kereste fabrikası ekstra kayın tomrukları kerestenin nem miktarı işlenmiş kereste meşe dışbudak temiz kızıl kayın kereste fiyatları


Site İçi Arama
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
İstatistikler
Toplam: 341628
Aktif: 3
Bugün: 91
Dün: 149