İnşaatlık Kereste Fiyatları - Güncel Kereste Fiyatları - Met A.Ş. - Kereste Fiyatları 2015 inşaatlık kereste, inşaatlık kereste fiyatları, ladin, doğramalık mobilya

 

 

 

 

 

 

 

İnşaatlık Kereste Fiyatları

Kereste, ağaç kütüklerin çeşitli ölçülerde boyuna dilimlenmesi ile elde edilen birçok alanda kullanılan nitelikli ağaç mamüldür. Dilimlenmiş ağacın genel adıdır. Yaşam alanlarımızda gördüğümüz birçok ahşap objenin üretiminde kullmak üzere işlenip hazırlanan ahşap dilimlerine “kereste” denir. İnşaatlık kereste en çok iğne yapraklı yumuşak ağaç türlerinden elde edilir. (n) kesim ebatlarına göre lata, kadron, kalas, tahta, azman gibi isimlerle bilinir. biçilen tomruklardan elde edilen keresteler kalitesine göre 1. 2. 3. sınıf gibi sınıflandırılır. Yapı inşasında beton döküm işleminde kalıp, çatı yapımında, taşıyıcı kolon, kiriş olarak değişik boyutlarda kullanılan keresteler daha çok Kızılçam, Karaçam, Ladin ve benzeri ağaç türlerinden üretilir.

İNŞAATLIK KERESTE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikle taşıyacağı yük sebebiyle sağlam ve diri ölü odun değil taze kesilmiş olmasına, çatlak, aşırı budaklı, lekeli olmamasına özen gösterilmelidir.  Met wood A.Ş. olarak istenilen ağaç türü, sınıf ve ölçüde inşaatlık keresteyi ukraynadaki tesislerimizde üretip ihracatını yapmaktayız.

İNŞAATLIK KERESTE FİYATLARI


Etiketler: inşaatlık kereste inşaatlık kereste fiyatları ladin doğramalık mobilyaSite İçi Arama
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
İstatistikler
Toplam: 341630
Aktif: 1
Bugün: 94
Dün: 149